pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1929047-0,84%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

336 okunma

SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN.! Doğunun Gürsesi / Ahmet Gökhan Yazıcı Röportaj Verdi

ABONE OL
Aralık 31, 2023 20:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maalesef ki dünden beri tabiri caiz ise ağzı olan konuşuyor.! Öncelikle Türkiye Süper Kupasının organizasyonu ne UEFA nede FIFA kapsamında değildir. Türkiye Futbol Federasyonu yetkisi ve koordinatörlüğündedir.!

Süper Kupa uluslararası müsabaka değil, ulusal bir müsabakadır.! UEFA Avrupadaki FIFA ise Dünyadaki uluslararası müsabakaları düzenler.!

İptal olan süper kupa mücadelemiz, Türkiye Futbol Federasyonu ile Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile anlaşılan bir protokol ile riad da düzenlenmek istenmiş, Riad da oynanacak olması, bu maça uluslararası statü kazandırmaz.

Dünyadaki bütün Futbol organziasyonları Uluslararası Futbol kuralları ile oynatılır bu kurallar resmi müsabaka kuralları ile alakalıdır.! Müsabakaların organizasyon talimatları , protokolleri ilgili ülkelerin, klüplerin talep ve uyhulamaları ile değişebilir

https://youtube.com/shorts/3RCa0N1Ltyw?feature=share

Suudilerin Türk Milletinin hassasiyetlerine, değer ve sembollerine karşı direnmesini resmi FiFA kuralları ile açıklamaya çalışanlar kural ve talimatları iyi okusun ve 2018 yılında İngiltere’de oynatılan Arabistan süper kupası müsabakasında Arapların kendi milli sembolleri ve dansları ile bayrakları ve liderleri ile gerçekleştirdiği şöleni kör değilse izlesinler

Yine 2016 yılında Almanya’da oynadığımız süper kupa finallerindeki bize ve değerlerimize ait şölenimizi kör ve sağır değillerse izlesinler UEFA-FIFA Almanyada acaba tatildemiydiler araştırıp öyle ahkam kessinler.!

Aslında hadisenin başlangıç hatası Türkiye Cumhuriyetinin 100 yılında Süper Kupanın para için Arabistan’da oynatılması kararını alan TFF ve kabul eden Futbol Klüpleridir.!

Türk Milletinin Araplar ile bir husumeti olmayıp, tepkisi emperyalizmin, siyonizmin uşaklığını yapan, Suudi yönetiminedir.!

Cenabı Allahın Arabistan’daki Müslümanlara bahşettiği yer altı ve yer üstü kaynaklarını emperyalist batıya peşkeş çeken, Dünyanın bir çok bölgesinde akan Müslüman kanı karşısında , kan döken zalimlere karşı üç maymunu oynayan Suudi yönetimine karşı tepkinin dışa yansımasıdır.!

Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın Avrupa kupalarına benzer tavırla çıkmasını teklif edenler lütfen sapla samanı karıştırmasın hangi maçlar ulusal hangi maçlar uluslararası oyun ve organizasyon talimatlarına göre oynanır araştırsın öğrensin lütfen

Ve kimse para ile katilleri, zalimleri, zulümleri, hernevi dünyevi zevki saltanatı, mülkü satın alacağını zanneden Suudi yönetimini sırf savunmak ve meşruiyet yüklemek adına , o emperyalistlerin sakisi ve mezesi olanları ,

Türk Milleti ile ve Milletin varlık sebebi değerleri ile mukayese etmesin ve asla Milleti hakir hor görüp suçlamasın

Siyonist İsraillilerin Filistinde 22.binin üzerinde müslümanı katlemesine karşı % 76 Hıristiyan ve sadece % 2 si Müslüman olan Güney Afrika Cumhuriyetinin İsrail’e dünyada İlk kez soykırım davası açması lakin Arabistan gibi sözde güçlü , kudretli , paralı Müslüman ülkelerin kılını kıpırdatmaması aslında Türk Milletinin neden ayranının kabardığının önemli ve dikkate alınması gereken nişanesidir.!

Velhası Türkiye Süper kupanın bu olay sonrası acilen ismi #CumhuriyetKupası yapılmalı ve her yıl 29 Ekimde final maçı cumhuriyeti kuran şehirlerde Ankara-Samsun-Erzurum-Sivas – Amasya-İstanbul da dönüşümlü oynanmasının sağlanması en isabetli karar olacaktır.
selam saygı dua
Ahmet Gökhan Yazıcı

Yazar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.