pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 30,9930 -0.04%
EURO 33,6257 0.12%
ALTIN 2.017,950,01
BITCOIN 15930030,99%
İstanbul
10°

AÇIK

18:50

AKŞAM'A KALAN SÜRE

867 okunma

KELKİDDER YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAMİ DALTABAN’DAN BASIN AÇIKLAMASI

ABONE OL
Kasım 10, 2023 19:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kelkidder yönetim kurulu üyesi Sami Daltaban Kudüs için müslümanlara çağrı da bulundu .

Saygıdeğer basın mensupları Değerli misafirler sivil toplum kuruluş temsilcileri siyasi partilerimizin kıymetli başkanları ve muhtarlarımız sizleri selamların en güzeli Allah’ın selamı ile selamlıyorum.

Halkımız ve bütün insanlık bilmediler ki Ortadoğu’da akan kanın iç savaşların ve terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak katil İsrail ve hamisi Amerika var .Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe Orta Doğunun barış ve huzura kavuşması mümkün değil bölgedeki etnik kavgaları mezhep çatışmalarına terör olaylarının organizatörü katil İsrail ve hamisi Amerika’dır .

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın işgali asla kabul edilemez İsra ve Miraç şehri Kudüs’ün işgali asla kabul edilemez etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali asla kabul edilemez.

https://youtube.com/shorts/3RCa0N1Ltyw?feature=share

Katil İsrail ve hamisi Amerika cesaretlendiren İslam coğrafyası parçalanmışlığı ve Müslümanların sessizliği. Müslüman halkların başlarında ki liderlerin İslam ülkelerine yapılan zulümlere kayıtsız kalmalarıdır.

Değerli kardeşlerim ablalarım annelerin bizlere de büyük sorumluluk düşmektedir katil İsrail’in ürünlerini şu andan itibaren asla satın almayıp tepkimizi en kararlı şekilde göstermeliyiz bizim boykotumuzdan ne olur demeyin bakın Hindistan’ın bağımsızlığının önderi Mahatma Gandi Hint halkına özgürlük vaadettiği zaman halkına ilk olarak İngiliz tuzu yemeyin diye işe başladı ve kararla direnişin sonunda Hindistan sömürgeden kurtuldu bizler de kararlı bir şekilde boykotumuzu sürdürmeliyiz. Bugün bu halde oluşumuzun sebebi Hz Ömer R.A 1400 yıl önce. ” Kişi inandığı gibi yaşamazsa yaşadığı gibi inanmaya başlar” demiş.

Bizler İslamın bize emrettiği kardeşlik şuuruna ermediğimiz için bölük pörçük halde savrulmaya devam ediyoruz. Bu coğrafyaya ve tüm dünya huzurunun gelebilmesi için adaletin tesis edilmesi şarttır adaleti tesis edebilmek için güçlü olmalıyız güçlü olabilmek içinse çocuklarımızı ahlaklı ve milli şuurla yetiştirip ilim ve teknoloji ile donatıp dünyada söz sahibi olmalıyız , bu yolda yürürken buna engel olan her kim olursa olsun ödün vermeden mücadele etmeliyiz. Bu Duygu ve düşüncelere katil İsrail Amerika’nın zulümlerinin sona ermesi için yüce Allah’a el açıp yarabbi bizleri ve bütün ümmeti adaletli ,hakkaniyetli ,basiretli ve cesaretli Müslümanlardan eyle dünya üzerine dini, mübini İslam için mücadele edip şehit olanlara rahmetinle muamele eyle .

Er ya da geç zafer inanların onların olacak Allah’a emanet olun.

Yazar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.